Thoolse streekproductenveiling

Afgelopen woensdag had ik een afspraak in Tholen, het stadje. Om de dag goed te besteden, was ik aan het neuzen wat er op het eiland Tholen te doen was. Ik kwam de Thoolse streekproductenveiling tegen en dat paste gewoon in de planning.

De Thoolse streekproductenveiling vindt plaats op woensdag van 11.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 15.00 uur in de maanden juli en augustus. Er is dan een overvloed aan verse, lokale producten beschikbaar. Dit zorgt voor een levendige en kleurrijke veiling met veel verschillende producten om uit te kiezen. Iedereen kan plaatsnemen in de authentieke bankjes: bedien zelf de klok, bied en sla een goede prijs af voor het product dat je graag wil kopen.

Mijn afspraak stond om 13.30 uur in de agenda dus ik kon mooi de ochtendveiling bijwonen, daarna lekker lunchen en dan door. Dacht ik. Want niets bleek minder waar. Toen ik bij de veiling aankwam, trof ik een nogal lege parkeerplaats en veilingruimte aan.

De veilingmeester vertelde dat het toeristenseizoen er zo’n beetje opzit waardoor er die ochtend te weinig mensen waren om de veiling door te laten gaan. Die middag, om 14.00 uur, zou de veiling gegarandeerd plaats vinden. Maar ja, dan was ik er niet. Wel vertelde hij meer over de veiling, de producten, de geschiedenis, het eiland. Ik mocht wat foto’s maken en hij liet zelfs de klok nog even voor me draaien. Al met al tóch een geslaagd bezoek ;)

Volgende week, 28 augustus, is er nog één veiling om 14.00 uur. Aansluitend wordt een bezoek aan het museum museum geadviseerd. Die middag is er daar ook een echte smid aanwezig.

Kijk voor actuele informatie altijd even op de website: www.thoolsestreekproductenveiling.nl.
Wil je op een andere dag of tijdstip de veiling bezoeken? Neem dan via het formulier op de website contact op voor de mogelijkheden.

Tekst gaat verder onder de foto's.

Thoolse Streekproductenveiling

De Thoolse streekproductenveiling in Sint-Annaland bestaat relatief kort, namelijk sinds 2008 en promoot de lokale producten en ambachten van het eiland Tholen. Deze traditionele veiling legt de nadruk op streekproducten om de lokale economie te stimuleren. Boeren en kleine producenten op het eiland wordt zo een platform geboden om hun producten te verkopen. Denk dan bijvoorbeeld aan aardappelen, fruit, groenten, honing, ambachtelijke kaas en andere lokale specialiteiten.

Naast de commerciële kant van de veiling is het ook een sociaal samen komen voor de ‘eilanders’. Toeristen die geïnteresseerd zijn in het ontdekken van lokale specialiteiten kunnen op deze manier kennis maken met de cultuur en het culinaire erfgoed van Tholen.

Aardappelveiling van Sint-Annaland

De aardappelveiling van Sint-Annaland is één van de laatst nog functionerende aardappelveilingen in Nederland die nog op de traditionele manier wordt gehouden, met veilingklokken en een authentieke veilingmeester. Het heeft zijn oorsprong in de 19e eeuw, een periode waarin de aardappelteelt op Tholen en in de omliggende gebieden steeds belangrijker werd. Aardappelen waren een essentieel voedingsmiddel en een belangrijk exportproduct voor de regio. De veiling bood een georganiseerde manier voor boeren om hun aardappelen te verkopen. Dit zorgde voor eerlijke prijzen en hielp de boeren hun producten efficiënt op de markt te brengen.

De veiling is nu nog steeds een symbool van het agrarische erfgoed van Tholen en staat voor de gemeenschap die nog steeds trots is op haar landbouwtradities.

Elk artikel op mickeysplace.nl kán affiliatelinks bevatten, zie de disclaimer

Over

Hoe weet je zeker dat je zoveel mogelijk onthoudt (hallo digitale dementie) en dat je anderen niet zult vervelen met nieuwe foto's, verhalen en recepten? Maar dat iedereen kan besluiten om er wel of om er juist helemaal geen aandacht aan te besteden? Nou, simpel! Je maakt een website ;)

Have fun @

Have fun @ Mickeys Place

© & disclaimer

De meeste foto's zijn gemaakt door Mieke de Weert & mickeysplace.nl tenzij anders vermeld. Gebruik van eigen tekst en/of foto's zonder toestemming is verboden. Alle rechten voorbehouden.

© & disclamerMickey's Place